Nikdo učený z nebe nespadl a vše nové je potřeba se naučit. U létání to není jen o tom se to naučit, ale i si to netrénovat a zažít, protože když se pak dostanete do úzkých, tak nemáte čas přemýšlet kde je pravo a kde levo, ale ruce musí pracovat sami, podvědomě!
Nejjednodušší a nejlevnější řešení jsou letecké simulátory na počítač!
Když máte svou vysílačku, najděte zda má D.S.C. konektor (většinou zezadu). U každé firmy vypadá jinak, ale nejčastěji je to zdířka na jack – (jako na sluchátka). Tento konektor slouží také jako konektor na propojení vysílaček v režimu učitel žák.
Dále budete potřebovat USB-PPM konvertor, který stojí okolo 10$ u Číňana.
Ten se následně chová jako učitelská vysílačka, která pouze přeposílá PPM signál, tudíž z vaší vysílačky se stává žákovská. V tomto případě se u většiny vysílaček vysílačka nezapíná!!! Pouze do ní zasunete konektor a ona se zapne sama!! Pokud jí zapnete vypínačem, bude se chovat jako učitel a nebude vám to fungovat!
Poté už vám zbývá pouze nainstalovat nějaký simulátor a můžete letět!
Součástí toho USB konvertoru výše je i DVD, na kterém jsou vypálený všechny současné simulátory. Číňan si s tím evidentně neláme hlavu a nelegálně tyto simulátory, které stojí 1000Kč jeden šíří. To zda si jej nainstalujete, nebo si půjdete koupit originál, již nechám na vašem uvážení.
V případě, že nemáte vysílačku s D.S.C. vstupem (většinou takové ty jednorázové 4 kanálové vysílačky co se dodávají v setu s letadlem), budete si muset koupit simulátorovou vysílačku, která už má USB u sebe na konci drátu a bude plně funkční.
Nebo komplet vysílačku i se simulátorem.
Bohužel zde je jedna nevýhoda, že tyto vysílačku jsou určeny přesně na jeden konkrétní program, takže s druhým vám fungovat nebude! Oproti tomu to all in one řešení výše funguje na všechny simulátory!
Tolik k vysílačkám a teď ty simulátory.
Já používám 2
Phoenix
– perfektní grafika
– realistické prostředí
– realistické ovládání
– spousta modelů letadel a prostorů kde létat
– není možné přepnout pohled na pohled z kabiny letadla – nemůžete trénovat FPV
AeroFly
– o malinko horší grafika
– o malinko méně realistické prostředí
– o malinko méně realistické ovládání
– spousta modelů letadel a prostorů kde létat
– je možné přepnout pohled na pohled z kabiny letadla (nesmí se jednat o fotorealistickou krajinu), perfektně se tak trénuje ovládání FPV, zejména trefování se do různých úzkých míst a přistání a podobně.
Pokud jste tedy začátečník s RC modely, určitě to vyzkoušejte, pokud začínáte s FPV, tak vám to také doporučuji si na počítači vyzkoušet, není to tak jednoduché, jak se zdá!
Phoenix umi prepnout pohled do kabiny!!!