SMA vs RP-SMA

Pokud to s FPV myslíte vážně, pravděpodobně budete testovat různé frekvence, vysílače, antény a to znamená v převážné většině SMA konektory, ale jaký je ro zdíl mezi SMA, RPSMA, samcem samičkou atd…

To je otázka u které se i já seám musím vždy dlouze rozhodovat než něco koupím, protože můžete koupit směrovou anténu a poté co vám přijde, tak zjistíte, že máte 2 samičkové konektory a podobně.

Jaký je tedy rozdíl mezi SMA a RP-SMA (RP= reverse polarity) ukazuje následující tabulka:

SMA samec SMA samice RP-SMA samec RP-SMA samice
Schéma sma-male sma-female rp-sma-male rp-sma-female
Foto sma-plug sma-jack rp-sma-plug rp-sma-jack
Typ Kolík Dutinka Dutinka Kolík
Závit Vnitřní Vnější Vnitřní Vnější
Rozměr 7,67mm 6,19mm 7,67mm 6,19mm
Anglicky SMA plug SMA jack RP-SMA plug RP-SMA jack

Doufám, že vám článek pomohl a od teď již vše objednáte správně 😉

2 Replies to “SMA vs RP-SMA”

  1. Vynikající stránky, děkuji. V mnohém mi pomohly a hlavně vysvětlily spoustu pojmů, např. ohledně PID zisků. Multicopterám se věnuji amatérsky asi 3/4 roku. V současné době laboruji, zkouším a se střídavými úspěchy a prohrami létám se dvěmi F 550, dvěmi F 450 a jednou XBIRD250. U ní asi vaše návody a rady upotřebím nejvíce, protože tam je na nastavení pro mě velmi složitá jednotka CC3D. Zkoušel jsem i NAZE32 full. Jednu jednotku jsem již ztratil včetně BEE245, ale neztratil jsem chuť to zkoušet stále dál. Ještě jednou obrovské díky. Bohužel nemáte možnost zasílat vám více než 50,-Kč, tak alespoň tak.

Napsat komentář