Máte drahou vysílačku (Graupner, Futaba, Jeti, …), kde vás každý šestikanálový přijímač stojí 1200Kč a o těch vícekanálových ani nemluvím?
Mám pro vás alternativu!
Podmínkou je, aby vaše vysílačka měla PPM výstup, což všechny ty drahé mají. A pak už si jen koupíte Za 30$ z HobbyKinga Orange 2,4GHz TX modul.
Mají Futabu, JR/Spectrum/DIY. Rozdíl je pouze v tom, jaký má konektor a tuším, že tam mají i softwarově přehozené kanály 1 a 3 (Plyn a výškovku).
Já si vybral DIY verzi. Ta nemá konektor žádný, ale jelikož jsem v tomto již zběhlý, hravě jsem si vyrobil svůj a vše rychle zprovoznil.
Poté už to jen zapojíte do vaší vysílačky. Často se na vysílačkách jedná o stereo jack zdížku, která býví označena jako PWM a jedná se jak o vstupní, tak o výstupní PPM rozhraní.
Když máte vysílačku vypnutou a jack zasunete, stáváte se žákem a druhá vysílačka učitelem, tak si můžete bezpečně trénovat lety se zkušenějším kolegou, který kdykoliv může řízení převzít, nebo jako je to v tomto případě, stáváte se žákem pro vysílač (který se stává učitelem).
Takto to musí být, protože žák nevysílá, vysílá učitel a v tomto případě vysílá Orange TX modul, takže musí být učitel on. Nemusíte se ale bát, on vše co vy odešlete vezme a poslušně předá dál.
Když budete mít náhodou vysílačku zapnutou a zasunete konektor, jste učitelem vy a nebude vám to fungovat. Tento mód je pro FPV vhodný akorát tak na Headtracking a podobné aplikace.
No a pak už jen do letadla dáte přijímač.
Spárujete ho a můžete letět.
Celé to vyjde na:
32$ ten vysílací modul (asi 800kč)
6$ přijímač (asi 150Kč)
Takže za cenu 1200Kč (co stojí 1x 6CH Graupner přijímač) tady máte vysílač a 2 přijímače.
Ke každému dalšímu letadlu už si koupíte jen další přijímač za 150Kč a jste v pohodě.
No a zvažte sami, zda do modelů jakou jsou tyhle 2 je potřeba cpát přijímač za 1200,-
Já tvrdím, že ne. Samozřejmě na FPV už potřebujete kvalitnější a s větším dosahem, ale tento má dosah okolo 800m což na tyto malá letadýlka bohatě stačí, protože na 200m už nevíte kam letí.